W takim wypadku należy skontaktować się z najbliższym oddziałem Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, które zajmują się zabraniem i odchowaniem młodych ptaków.  Można także skontaktować się ze strażą miejską, która również może zabrać młode. 
Tak, nasza firma zajmuje się również sprzątaniem i dezynfekcją balkonów z ptasich odchodów. Dodatkowo po wykonaniu usługi sprzątania możemy od razu zamontować siatkę, dzięki czemu ptaki nie będą miały już do niego dostępu.
Klejenie kolców na balustradzie balkonu niewiele da. Ptaki będą siadać na innych powierzchniach takich jak parapety, podłoga, krzesła czy stoliki. Najlepszym rozwiązaniem jest założenie na balkon siatki, która w 100% eliminuje problem ptaków. Siatka mocowana jest od zewnętrznej strony barierki, dzięki czemu nie zmniejsza nam powierzchni balkonu oraz nie ogranicza dostępu do barierki.
Tak, pod warunkiem, że użyjemy odpowiednich kolców. Nie można używać kolców z ostrym zakończeniem które mogłyby ranić ptaki. Alternatywą są druciane spirale, które także uniemożliwiają ptakom siadanie na parapetach czy balustradach. Nie są one jednak tak skuteczne jak kolce.
Czas montażu siatki wynosi od 2-3h. Zdarza się, że przy większych balkonach montaż może potrwać dłużej.
Zgoda spółdzielni mieszkaniowej na montaż siatki wymagana jest w szczególności w budynkach, które posiadają jeszcze gwarancje na elewacje (nowe budownictwo lub niedawno przeprowadzona termoizolacja budynku). Nasza firma oferuje pomoc przy staraniu się o taką zgodę. W przypadku jej braku oferujemy również montaż bezinwazyjny na który nie jest wymagana zgoda.
W większości wypadków nie jest wymagane zabezpieczenie terenu. Jednakże w przypadku balkonów znajdujących się nad zaparkowanymi samochodami warto wcześniej zabezpieczyć teren aby w czasie montażu pod balkonem nie było zaparkowanych samochodów.
Na wszystkie montaże dajemy 2 lata gwarancji. Dotyczy to zarówno siatki jak i całej konstrukcji nośnej. Prowadzimy serwis pogwarancyjny.
Wielu z naszych klientów zainteresowanych jest bezinwazyjnym montażem siatki balkonowej. Wyjaśniamy, że taki montaż nie zawsze jest możliwy. Montaż bezinwazyjny jest możliwy w przypadku elewacji o gładkiej powierzchni. Specjalne zaczepy kleimy do płytek, szkła, metalu, tworzyw sztucznych. Dodatkowo wykorzystujemy elementy balkonu do rozciągnięcia stalowych linek unikając w ten sposób wiercenia. Montaż bezinwazyjny nie jest możliwy w przypadku gdy elewacja jest tynkowana, chropowata. Zaczepy nie będą trzymać się na takim podłożu, a klejone do tynku odpadną razem z nim.
Wielu z naszych klientów ma wystające balkony bez zadaszenia. Na takich balkonach również możemy zamontować siatkę. W narożnikach balkonów wstawiamy aluminiowe kątowniki, które stanowią element konstrukcyjny dla rozciąganej siatki. Mamy dwie możliwości: zamknięcie balkonu siatką z trzech, bocznych stron - gdy zabezpieczamy balkon przed wypadnięciem kota lub zamknięcie siatki również od góry - gdy zabezpieczamy balkon przed ptakami.
Generalnie, w większości przypadków nie musimy nic przygotowywać na montaż siatki. Wszystkie materiały Ekipa przynosi ze sobą. Nie jest potrzebny dostęp do balkonu sąsiada. Montaż odbywa się od wewnętrznej strony balkonu/okna.

 

Ptasia Bariera to firma oferująca usługi profesjonalnego montażu siatek zabezpieczających oraz kolców przeciwko ptakom.

Zachęcamy również do odwiedzenia naszej strony www.kociabariera.pl. Firma Kocia Bariera oferuje usługi montażu siatek zabezpieczających przed wypadnięciem zwierząt.

Dane kontaktowe

Ptasia Bariera
ul. Architektów 10
Kraków