Sprzątanie balkonów po gołębiach.

Firma Ptasia Bariera oferuje kompleksowe sprzątanie balkonów, parapetów, gzymsów oraz elewacji z zabrudzeń od ptasich odchodów i śladów ich bytowania.

Oferujemy kompleksowe usługi: czyszczenie oraz dezynfekcję parową i chemiczną, jak również po zakończonych pracach porządkowych, montaż siatek i kolców zabezpieczających chroniących przed powrotem ptaków i ponownym zabrudzeniem balkonu.

Ptasie odchody, pióra i gniazda są siedliskiem groźnych bakterii wirusów oraz grzybów, nie ryzykuj więc sprzątając balkon samodzielnie.

More…

Gniazdo gołębi na balkonie – co dalej?

Często zdarza się, że pod naszą nieobecność lub podczas jesieni i zimy gdy rzadko korzystamy z balkonu na naszym balkonie zadamawiają zakładając swoje gniazdo. Nierzadko w gnieździe jest gołębica, która wysiaduje jajka. Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 12 października 2011 r. w sprawie ochrony gatunkowej zwierząt, gołąb skalny columba livia objęty jest  ścisłą ochroną gatunkową, zaś jego forma miejska columba urbana jest objęta ochroną częściową.  Co za tym idzie w okresie od końca lutego do 16 października zabrania się usuwania gniazd, jajek oraz ptaków z miejsc gniazdowania oraz zabronione jest niepokojenie ich. More…

Co wybrać, kolce czy siatka?

Często zadawanym przez naszych klientów pytaniem jest, co wybrać kolce czy siatki?
Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Najważniejszym kryterium przy doborze metody  jest rodzaj powierzchni jaką chcemy zabezpieczyć.

More…

Dokarmianie ptaków zimą

Nieubłaganie nadchodzi zima. Mimo, iż od kilku lat nie jest już tak ostra jak dawniej oraz rzadko bywają mrozy po minus 20 stopni, warto pamiętać o dokarmianiu ptaków.
Dopóki warstwa śniegu nie przysypie ziemi ptaki mogą spokojnie żerować same. Dokarmianie zaczynamy z chwilą gdy pojawi się śnieg. More…

Oferta dla spółdzielni mieszkaniowych

Jedną z kluczowych gałęzi działalności firmy Ptasia Bariera jest świadczenie kompleksowych usług wysokościowych dla wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych. Specjalizujemy się w montażu siatek oraz kolców zabezpieczających przeciw ptakom oraz zajmujemy się całościową obsługą techniczną budynków z wykorzystaniem technik alpinistycznych. More…

Zabezpieczenie belki stropowej

W naszej pracy zdarza się nam realizować różne nietypowe zlecenia. Tym razem zgłosiła się do nas Klientka mająca problem z ptakami, które siadały na belce stropowej pod dachem, zanieczyszczając ją i przestrzeń poniżej. Klientka zdecydowała się zlecić nam czyszczenie oraz renowacje zniszczonego drewna oraz przykręcenie kolców, które uniemożliwią siadanie ptakom w tym miejscu. Drewno powróciło do swego dawnego blasku, a kolce, mimo, że niewidoczne z dołu wyeliminowały ptasi problem. More…

Zabezpieczenie nośników reklamowych

Firma Ptasia Bariera podejmuje się właściwie każdego montażu. Tym razem wykonywaliśmy zabezpieczenie przed ptakami dwóch nośników reklamowych oraz ich konstrukcji na budynku Superjednostka w Katowicach.
Inwencja ptaków jest ogromna i są one w stanie zasiedlić każde miejsce. Tym razem ptaki upodobały sobie banery, ze względu na to, że to miejsce idealne dla nich: trudno dostępne dla ludzi oraz bardzo zaciszne. Niestety banery znajdują się nad traktem pieszym i ptaki nieustannie go zanieczyszczały.

More…

Rodzaje siatek zabezpieczających balkon przed ptakami

W naszych miastach żyją dziesiątki jeśli nie steki gatunków ptaków. Często spotykamy się z pytaniami jak dobrać odpowiednią siatkę dla naszych potrzeb.

Balkony w blokach lub domach jednorodzinnych najczęściej oblegane są przez duże ptaki, takie jak gołębie lub coraz częściej spotykane mewy. Do zabezpieczenia przed takimi ptakami najczęściej używa się siatki o oczku 50 mm. Gołębie oraz mewy nie są w stanie przecisnąć się przez takie oczko, a jednocześnie siatka ta jest najmniej widoczna dla mieszkańców. Siatki takie stosowane są także do zabezpieczeń hal produkcyjnych oraz zadaszeń magazynowych gdzie bardzo często gniazdują ptaki. Jest to świetne rozwiązanie dla dużych powierzchni. Siatka jest bardzo lekka dlatego nie obciąża konstrukcji hal oraz magazynów. More…

Jesień

Nieuchronnie zbliża się koniec lata, robi się coraz chłodniej, coraz rzadziej otwieramy okna i przebywamy na balkonie. Sytuacje wykorzystują ptaki zasiedlając nasze balkony. Również jesienią budują gniazda, siadają na barierkach zanieczyszczając je. Pamiętajmy, że oprócz pozostawiania odchodów gołębie roznoszą również różne choroby oraz pasożyty niebezpieczne dla naszego zdrowia. W związku z tym warto przed zimą zabezpieczyć balkon przed tymi niechcianymi intruzami. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą montażu zabezpieczeń chroniących przed ptakami oraz skorzystania z formularza wyceny znajdującego się na stronie ptasiabariera.pl.

Nowa odsłona strony Ptasia Bariera

Tej jesieni Ptasia Bariera wita Was w odświeżonej odsłonie. Zapraszamy Was do zapoznania się z naszą nową stroną internetową na której znajdziecie szczegółowe informacje na temat oferty montaży, najczęściej zadawane pytania, galerię zdjęć z realizacji. Aby usprawnić przeprowadzenie wycen uruchomiliśmy elektroniczny formularz. Wszystko to po to aby sprostać wymaganiom naszym klientów. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego profilu na Facebooku i Google+

 

Ptasia Bariera to firma oferująca usługi profesjonalnego montażu siatek zabezpieczających oraz kolców przeciwko ptakom.

Zachęcamy również do odwiedzenia naszej strony www.kociabariera.pl. Firma Kocia Bariera oferuje usługi montażu siatek zabezpieczających przed wypadnięciem zwierząt.

Dane kontaktowe

Ptasia Bariera
ul. Architektów 10
Kraków